BAY LAZER EPİLASYON

Erkeklere Epilasyon Yapılır Mı?

Günümüzde erkeklerin bakımlarında en fazla ilgi gösterdikleri konuların başında istenmeyen tüylerden kurtulma yöntemleri geliyor. Özellikle sakal üstü, kaş arası, ense, boyun, ellerdeki tüyler ve batıklar, omuz, sırt ve göğüs bölgelerindeki kıllardan şikayetçi olan erkekler, epilasyon işlemi ile istenmeyen tüylerden kurtulabiliyor ve batık tedavisinden yararlanabiliyorlar.

Erkeklerin, kıl köklerinin kalın olması nedeniyle epilasyon konusunda daha şanslı olduğu söylenebilir. Kıl kökleri daha kalın olduğundan, kıl kökünde daha fazla tahribat oluşmaktadır Buna bağlı olarak erkeklerin epilasyon işlemine daha hızlı cevap verdiği söylenebilir.

Epilasyon uygulamalarında Erkeklerin en çok tercih ettiği bölgeler neresidir?

Epilasyon uygulamalarında erkeklerde en çok sakal üstü bölgesini tercih etmektedirler. Bunu; burun üstü, alın, kaş arası takip etmektedir. Ayrıca yüz bölgesinde çok sert sakal yapısına sahip olan bazı erkeklerin, bu sertlik sebebiyle tıraş esnasında yüzün tahriş olması ve sürekli sivilce çıkması gibi problemlerin bitmesi amacıyla bir veya iki seans olmak üzere sakal kıllarını yumuşatmak için epilasyon yaptırmaktadırlar. Yüz bölgesinin dışında özellikle göğüs bölgesi, boyun ve ense bölgesi ve sırt bölgesi en çok tercih edilen bölgelerdir. Bununla beraber el üstü, kollar ve bacaklarda da Epilasyon tercih edilebilmektedir.

Genellikle vücut geliştirme veya farklı spor dalını yapan erkekler tüm vücut olarak Epilasyonu tercih etmekedirler.Erkeklerde, yapılan epilasyon işlemlerinde en çabuk göğüs ve sırt bölgeleri cevap vermektedir.

Erkeklerde Epilasyonun uygulanmasında sakıncalı olan bölgeler var mıdır?

Özellikle en merak edilen biride koltuk altı bölgesine Epilasyonunun zararlı olup olmadığıdır. Koltuk altı bölgesinde çok rahat şekilde epilasyon uygulanabilmektedir.

Epilasyon işleminden sonra nadiren yağlı ciltlerde, uygulama yapılan bölgede özellikle sakal üstün, alın ve göğüsde veya sırtta sivilcelenmeler olabilmektedir. Fakat bu durum çok nadiren görülmektedir. Mesela, epilasyon işlemi geçiren 30 – 40 kişiden bazen 1 inde bu durum görülmektedir. İlaç alınarak 5 veya 6 gün içinde bu sivilceler tamamıyla geçmektedir. Ciltte hiçbir şekilde kalıcı lekeler kalmaz.

Erkekler Epilasyon işleminden önce ve sonra nelere dikkat etmelidir?

Erkekler epilasyon işleminden önce 2 – 3 gün boyunca nemlendirici kullanmaları tavisye edilmektedir. Bunun sebepi, kuru ciltlerde lekelenme olayının sıklıkla görülmesidir.

Epilasyon işleminden sonra hem erkeklerin hem de kadınların mutlaka güneşe çıkmadan önce yüksek faktörlü güneşten koruyucu krem kullanmaları gerekmektedir. Ayrıca epilasyon işleminin yapıldığı bölgeye o gün özellikle alkollü hiçbir şey sürülmemelidir. Kolonya veya deodorant gibi spreyler işlem bölgesinde kullanılmamalı. Bunun dışında, mümkün ise kabuklanma durumu olan ciltte, Bepanten kreminin sürülmesi ve bu kreme 5 – 6 gün boyunca devam edilmesi faydalı olacaktır. Son olarak, cildi aşırı tahriş edecek uygulamalardan uzak durulması gerekli. epilasyon uygulanmış bölgeye işlemden hemen sonra jilet sürülmemesi gerekli. Bunların haricinde yapılması gereken başka özel birşey bulunmamaktadır.

Erkekler tahriş olmuş bölgelere Epilasyon yaptırabilir mi?

Erkeklerde, çok sayıda sivilce bulunan, traş sonrası tahriş olmuş, açık yara bulunan, çok fazlan güneşten yanmış ciltlere kesinlikle Epilasyon uygulanmamalıdır. Çünkü, böyle ciltelere yapılacak olan epilasyon uygulaması bir sürü komplikasyona sebep olabilmektedir. Sivilceli bölgelere uygulanacak epilasyon sonucunda o bölgede bulunan sivilceler tahriş olacağından ciltte daha ciddi bir probleme sebep verebilir. Güneş yanığı olan ciltlerde ise kesinlikle epilasyon yapılmamalıdır. Açık yaralara hiçbir şekilde epilasyon uygulması söz konusu olamaz. Ordaki bölgelerde çok ciddi lekelenmelere sebep olur. Erkeklerde eğer varsa açık yaraları, sivilceleri ya da güneş yanığı gibi oluşmuş hafif yanıkların tümü geçmeden veya iyileşmeden epilasyon yaptırmaması lazım. Temiz, pürüzsüz ve açık renkli bir cildin olması Epilasyonun başarısı için gerekldir.